Pozitívne myslenie nie je módnou záležitosťou. Je to osvedčený prostriedok, ako prekonať ťažké chvíle a rôzne problémy. Človek, ktorý myslí pozitívne, vyžaruje to väčšinou aj navonok, a tak pôsobí na okolie.
Čo to vlastne je pozitívne myslenie? Je to naše vnútorné nastavenie, viera v to, že všetko dopadne najlepšie pre nás. Je to presvedčenie, že svet, v ktorom žijeme, je priateľské miesto pre život a že sú okolo nás ľudia, ktorí nám prajú dobro. Pozitívne myslenie je aj hľadanie kladov v druhých, vyzdvihovanie ich dobrých vlastností. Je to hľadanie radosti v každodennosti a tešenie sa z malých vecí. Je to aj ocenenie seba, keď sa mi niečo podarí, láska k sebe aj k druhým.
Asi ste sa už v živote stretli s ľuďmi, ktorí sa ustavične na niečo sťažujú. Stále ich niečo bolí, stále im niekto ubližuje, svet je k nim nespravodlivý. Pri počúvaní ich problémov vás pomaly opúšťa energia, neskôr ani nemáte silu ďalej počúvať. Po rozhovore s nimi odchádzate unavení a vyčerpaní. Naopak však, máte určite skúsenosť aj zo stretnutia sa s pozitívnymi ľuďmi. S ľuďmi, ktorí sa na vás usmejú, ocenia vás, povzbudia vás, dodajú vám energiu a vy od nich odchádzate šťastnejší. Záleží len na vás, či sa pridáte do skupiny „chronických nariekačov“ alebo pozitívnych ľudí.
Keď pre vás pozitívne myslenie nie je úplne prirodzené, začnite v malom. Nepozerajte sa na veci prvoplánovo. Neviďte len to, že vám niečo nevyšlo. To je len jedna strana mince, snažte sa však na každej veci nájsť niečo dobré a pozitívne. Ak zmeškáte autobus, nefrflite, že nič horšie sa vám nemohlo prihodiť. Skúste sa napríklad prejsť na ďalšiu zastávku pešo. Hrajte sa každý deň niečo ako vlastnú hru radosti a hľadajte vo všetkom niečo pozitívne. Onedlho si tento princíp osvojíte a okrem toho, že vašu tvár bude častejšie zdobiť úsmev, budú vás radi vyhľadávať aj druhí ľudia a vy budete majstrami v tom, ako milovať život.